2 Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław, Rada Sołecka oraz szkółka Acrocona zapraszają na 2 Kiermasz Jesienny w Józefosławiu, który odbędzie się 26 września w godz. 10-16.30 w szkółce Acrocona, ul. Wilanowska 1, Józefosław.

Podobnie jak w zeszłym roku na Kiermaszu pojawią się lokalni wystawcy oferujący ekologiczne produkty spożywcze m.in miody, sery kozie, warzywa, owoce, herbatki, przetwory z owoców i warzyw, soki, chleby na zakwasie, domowe ciasta.

Naturalnie ze względu na miejsce będzie można zakupić rośliny i ziemię, rośliny cebulowe, donice oraz elementy małej architektury do ogrodu. W specjalnie zorganizowanym namiocie będzie można skorzystać z bezpłatnych porady dot. urządzania i pielęgnacji ogrodów oraz oczek wodnych. Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej część edukacyjna: pokazy sadzenia roślin oraz cebulek, spacery po mateczniku szkółki wraz z prezentacją najciekawszych i najpiękniejszych okazów roślin prowadzone przez p. Joannę Widaj, właścicielkę szkółki. A poza tym pokazy wyplatania wikliny (także sprzedaż wyrobów), gra terenowa „Poszukwanie skarbów w ogrodzie” i wiele innych atrakcji.

Dla najmłodszych, w zacisznej prywatnej części ogrodu warsztaty plastyczne o tematyce jesiennej, sadzenie roslin do doniczek, rozpoznawanie warzyw i owoców. A także spotkanie z autorką bloga FAJNE OGRODY p. Anną Stachurską oraz koncert wiolonczelowy Pani OlenyŻurowej.

Podczas Kiermaszu rozstrzygniemy też konkurs (o godz. 12.00) na Najlepszą Szarlotkę Sąsiedzką – więcej o konkursie w zakładce Najlepsza Szarlotka Sąsiedzka.

Kiermasz Jesienny jest inicjatywą Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław

Patronat medialny objął Magazyn Sąsiedzi.

Organizacyjnie wspiera nas jak zwykle Gmina Piaseczno.