Budżet Obywatelski 2025

24 czerwca 2024 roku rusza VIII edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Piaseczno. Mieszkańcy podobnie jak w latach ubiegłych zdecydują na co wydać 1 000 000 zł z gminnego budżetu.

Zgłaszanie projektów

Etap zgłaszania projektów rozpocznie się 24 czerwca 2024 r. Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać przez dwa tygodnie (na projekty papierowe i online czekamy do 8 lipca w godzinach pracy urzędu, czyli do godziny 17.00). Każdy z mieszkańców gminy może złożyć maksymalnie 3 projekty.

Wartość pojedynczego projektu nie może przekroczyć 130 tys. złotych.

Głosowanie

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy gminy Piaseczno. Każdy głosujący będzie miał do rozdysponowania 1 mln zł wśród wszystkich projektów. Zachęcamy do głosowania online za pomocą internetowego systemu dostępnego na stronie bo.piaseczno.eu. Głosowanie odbywać będzie w dniach 2-13 września 2024 r.

plakat z terminem składania projektów do Budżetu Obywatelskiego

JOGA RODZINNA W PARKU JÓZEFOSŁAW UL. OGRODOWA.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach jogi w parku przy ul. Ogrodowej 2 w Józefosławiu.
Zajęcia przeznaczone są dla mieszkańców Józefosławia – rodziców z dziećmi, ale również dla starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych w wieku od 2 do 102 lat. Nie jest potrzebne doświadczenie w jodze.
Zajęcia będą się odbywać w soboty, począwszy od 15 czerwca do połowy października
  • w co drugą sobotę o godz. 10:00 rano, oraz
  •  w co drugą sobotę o 13:00 lub 17:00 po południu

Zajęcia finansowane są z Funduszu Sołeckiego Sołectwa Józefosław, wniosokodawcą jest Stowarzyszenie Józefosław Nasz Wspólny Dom

Zapraszamy!

Zebranie wiejskie

Uwagi do planu ogólnego – za pośrednictwem formularza online

Drodzy Mieszkańcy,

Chcielibyśmy Was serdecznie zachęcić do aktywnego udziału w kształtowaniu przyszłości naszej gminy poprzez składanie wniosków do planu ogólnego uchwalanego przez Gminę Piaseczno. Plan ogólny to dokument, który będzie miał kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej miejscowości, dlatego Wasze opinie i sugestie są niezwykle ważne.

Dlaczego warto złożyć wniosek?

Każdy z nas ma unikalną perspektywę i doświadczenia związane z życiem w Józefosławiu. Dzięki Waszym wnioskom możemy wspólnie wpłynąć na:
– zagospodarowanie przestrzenne – proponując nowe miejsca rekreacji, tereny zielone, czy rozwój infrastruktury.
– transport i komunikację– zgłaszając potrzeby dotyczące dróg, ścieżek rowerowych i komunikacji publicznej.
– usługi publiczne – wskazując na konieczność rozbudowy szkół, przedszkoli, przychodni czy innych instytucji użyteczności publicznej.
– ochronę środowiska – proponując rozwiązania mające na celu poprawę jakości powietrza, ochronę przyrody i zasobów wodnych.

Jak złożyć wniosek?

Składanie wniosków jest proste i wygodne. Gmina Piaseczno uruchomiła formularz online, który umożliwia szybkie i sprawne przesyłanie Waszych propozycji. Formularz jest dostępny na stronie internetowej gminy pod tym adresem.

Kroki do złożenia wniosku online:

1. Wejdź na stronę Gminy.

2. Kliknij w link prowadzący do formularza online.

3. Wypełnij wszystkie wymagane pola, opisując swoje propozycje i uwagi.

4. Prześlij formularz.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby wpłynąć na przyszłość naszej gminy. Wasze wnioski mogą przyczynić się do lepszego planowania i realizacji projektów, które będą służyć wszystkim mieszkańcom Józefosławia.

Zachęcamy do aktywnego udziału i dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

 

Wyrwa OPEN AIR VOL. 2

Wyrwa i Warsaw Spikes wraz z sołectwem Józefosław zapraszają was na OPEN AIR VOL. 2 🦍 czyli wydarzenie które łączy muzykę, sport i dobry vibe.
Na miejscu:
🎵 Sety przez cały dzień. Zagrają dla was:
– Abzyl
– Fluid4k
– Smoku
+ goście
🏐 Spikeball – Będziecie mieli okazję wziąć udział w warsztatach, na których nauczycie się podstawowych technik gry w Roundnet/Spikeball. Dodatkowo, ekipa Warsaw Spikes zaprezentuje nam mecz pokazowy.
🎨 Live painting – pokaz malowania graffiti z instruktażem dla początkujących
🍔 Strefa Gastro – Zapewniamy food tracki z pysznym jedzeniem i przekąskami.
Możecie również liczyć na darmową wodę i inne napoje.
Wpadnij aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, dobrze się bawić i spotkać z przyjaciółmi.
Wydarzenie współorganizowane przez Sołectwo Józefosław
Wyrwa & Warsaw Spikes 
Do zobaczenia w Józefosławiu

PLAN OGÓLNY – termin składania wniosków – 5 czerwca do 12 lipca 2024r.

ZE SZCZEGÓŁAMI MOŻNA SIĘ ZAPOZNAĆ NA STRONIE GMINY PIASECZNO 

Animacje podczas Dni Józefosławia 2024

📌W ramach Dni Józefosławia Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Piasecznie 9 czerwca 2024 r. od 11.00 do16.00 na plac przy obserwatorium Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu.
Na mieszkańców będą czekały przygotowane atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
💚Największa niespodzianką będzie stoisko animacyjne i warsztaty z druku 3D. Zapewnią one dzieciom możliwość poznania świata animacji i technologii. Poprzez praktyczne zajęcia uczestnicy będą mogli uwolnić swoją kreatywność i poznać proces drukowania 3D, wspierając innowacyjność i wyobraźnię młodych umysłów.
💛Ponadto na wspólnym stoisku będą znane i lubiane zajęcia z decoupage. Decoupage to popularna technika rękodzielnicza polegająca na zdobieniu przedmiotów wzorami wyciętymi z serwetek .
Na te warsztaty Biblioteka i MGOPS zapraszają osoby w każdym wieku. Uczestnicy będą mieli okazję poznać sztukę decoupage i wykonać własne, niepowtarzalne zakładki do ulubionych książek zachęcając uczestników do uwolnienia swojej kreatywności poprzez praktyczne zajęcia rzemieślnicze.
👶🏼👶🏽👧🏼👨🏼‍🦰Na najmłodszych uczestników poza tymi atrakcjami będą czekać tatuaże brokatowe, wata cukrowa i stanowisko z popcornem.
➡️ Czekamy na Was 9 czerwca 2024 r.

Dni Józefosławia 7-8-9 czerwca 2024

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Józefoslawia, Julianowa i okolic w imieniu własnym jak i organizatorów – Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie na trzecią edycję Dni Józefosławia 2024.

W tym roku Dni Józefosławia odbędą się na terenie Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej 2, gdzie znajduje się Obserwatorium Astronomiczne. Więcej informacji TU.

Politechnika Warszawska czynnie włączy się w Święto naszej miejscowości z czego ogromnie się cieszymy!

W piątek zapraszamy mieszkańcow, zainteresowanych przestrzenią w Józefosławiu na: URBINARIA w Józefosławiu 2024 – „Jaką wartość ma przestrzeń?”

URBINARIA to innowacyjne zajęcia studentów mające charakter warsztatów praktycznych.  Realizowane były w ramach przedmiotu „Teoria urbanistyki i gospodarki przestrzennej na semestrze 4 kierunku studiów „Gospodarka Przestrzenna” na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

W roku 2024 duża grupa studentów odbyła „spacer” po Józefosławiu. Zadaniem studentów było zaobserwowanie i analiza konfliktów przestrzennych wynikających z różnych perspektyw uczestników procesów urbanizacji.

Jednym z głównych celów jest określenie wpływu tych konfliktów na wartość przestrzeni.

W ramach Dni Józefosławia studenci zaprezentują wyniki swoich prac i zaproszą zainteresowanych mieszkańców do rozmów i dyskusji.

Prace studenckie nadzoruje i koordynuje bardzo doświadczony wykładowca tj.  Pani dr Małgorzata Havel – architektka, urbanistka i badaczka systemów i instrumentów planowania przestrzennego w Europie.

W piątek w godzinach 16:00-17:00 będzie można zapoznać się z wynikami prac pierwszej grupy studentów.

W sobotę w godz. 15:00-17:00 będzie można poznać wyniki prac kolejnych grup oraz wyłonione zwycięskie prace.

W sobotę na stoiskach wystawienniczych będzie można zasięgnąć informacji o studiowaniu na tej uczelni.

 

 

Sadzimy zioła na Dzień Sąsiada

🌱 Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefosławia na wyjątkowe spotkanie sąsiedzkie, które odbędzie się 25 maja o godzinie 16:00 przy ulicy Cyraneczki 11 (obok drewnianego domku).

🌱 Dzień Sąsiada to idealna okazja, żeby wspólnie zadbać o donice z ziołami w ogrodzie społecznym, a przy okazji nawiązać nowe znajomości i spędzić czas na świeżym powietrzu.

🌱 Przynieście ze sobą dobre humory oraz małe narzędzia ogrodnicze. Wspólnie posadzimy zakupione zioła.

Nie martwcie się, jeśli nie macie doświadczenia w ogrodnictwie – liczy się wspólna zabawa i chęć działania!

Nie przegapcie tej zielonej przygody – zapraszamy rodziny z dziećmi, seniorów oraz każdego, kto chce wprowadzić trochę zieleni do naszego życia i świętować Dzień Sąsiada w najlepszy możliwy sposób!

☀️☀️ Zapraszamy 25 maja (sobota) o godz. 16.00, ul. Cyraneczki 11 (przy drewnianym domku). ☀️☀️

 

Piaseczyńska Noc Muzeów!

Serdecznie polecamy to wyjątkowe wydarzenie!

Noc Muzeów w Piasecznie program wydarzeń:

📍 Muzeum Piaseczna w budynku starej Plebanii, pl. Piłsudskiego 10
16:00 – uroczyste rozpoczęcie Piaseczyńskiej Nocy Muzeów
16:00–23:00 – Muzeum otwarte dla zwiedzających

📍 Park Miejski im. Książąt Mazowieckich, Poniatówka
17:00–18:40 – Warsztaty muzyczne „Graj na garach” – Katarzyna Bojaryn (obowiązują zapisy). Warsztaty prowadzone w blokach godzinowych 17:00, 17.40, 18:20, w grupach max. 25 osób – obowiązują zapisy. Chęć udziału prosimy zgłaszać na adres mailowy: edukacja@muzeumpiaseczna.pl lub telefonicznie: 517 887 510.
17:20–18:00 – Pokaz mody z przełomu XIX/XX wieku – Panie Warszawskie
18:00–19:00 – „Chyliczki i Poniatówka – od książąt mazowieckich do hrabiny Cecylii Plater-Zyberkówny” – oprowadzanie z przewodnikiem po wnętrzach Poniatówki – Andrzej Gałkowski
19:00 – „Koncert na pięć smyczków” – Centrum Kultury w Piasecznie
20:30 – Spektakl „Cecylia” (czytanie performatywne) – Teatr Mostów
17:00–20:00 – działania animacyjne na terenie parku:
„Cukierenka chyliczkowska” – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
„Pichcenie elektroniki analogowej” – Muzeum Kaset
Animacje biblioteczne – Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Wystawa plenerowa „Chyliczki. Droga do nowoczesności” – Centrum Kultury w Piasecznie
Wystawa planszowa – Wirtualne Muzeum Gminy Prażmów

📍 Teren Kolei Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14
18:00–22:00 – „Noc Muzeów z koleją wąskotorową w Piasecznie” (przejazd pociągiem – płatny, obowiązują internetowe rezerwacje biletów, zwiedzanie warsztatów kolejowych z przewodnikiem – bezpłatne)

📍 Galeria za Rogiem/Centrum Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
19:00–23:00 – „Świat Cecylii. Nocne ilustrowanie w Galerii za Rogiem”

🚌 UWAGA! Z Warszawy (Metro Wilanowska) do Piaseczna będzie kursował bezpłatny autobus linii „P”.

Dołączcie do nas w tej wyjątkowej nocy, w której połączymy historię z rozrywką i kulturą!