Festyn – sprawy organizacyjne

na obrazku napis o festynie

Festyn Dni Józefosławia to święto lokalnej społeczności. Ma na celu integrowanie mieszkańców oraz umożliwia lokalnym firmom ponowne zaprezentowanie swojej oferty po ostatnich kryzysowych latach. Wydarzenie kierowane jest zarówno do rodzin z małymi dziećmi, jak i młodzieży. Odbędzie się w dnia 3-5 czerwca 2022 r. na parkingu przez Technicolorem, przy ulicy Julianowskiej 65a. Wydarzenie zostało podzielone na 4 odrębne strefy: Scena, Strefa dzieci, Wystawcy i Foodtrucki.

Punktem kulminacyjnym programu jest koncert zespołu Ex Maanam w sobotę 4 czerwca. Na scenie ustawionej na parkingu Technicoloru przy ulicy Julianowskiej zaprezentują się także lokalne zespoły taneczne i kluby sportowe.

Szczegółowy harmonogram imprezy znajduje się w zakładce Dni Józefosławia.

W czasie festynu będzie można zapoznać się z ofertą lokalnych przedsiębiorców i organizacji (w tym twórców rękodzieła i producentów żywności, klubów i szkółek). Wystawcy prezentować się będą na stoiskach ustawionych przy drodze wewnętrznej, prostopadłej do ulicy Julianowskiej.

Imprezę uświetni udział foodtrucków, które rozpoczną serwowanie posiłków w piątek 3 czerwca o godzinie 10.00, a zakończą w niedzielę 5 czerwca, o godzinie 18.00.

Przewidujemy także atrakcje dla najmłodszych mieszkańców, w tym aktywności na tzw. dmuchańcach i animacje.  Wstęp na dmuchańce jest bezpłatny.

Organizatorami Festynu Dni Józefosławia są Klub Kultury w Józefosławiu oraz Sołectwo Józefosław.

Wsród sponsorów tego wydarzenia są: Technicolor, PWiK Piaseczno, JDM Deweloper.

na obrazku napis lokalizacja mapa

Festyn odbywa się w 4 strefach, z których wszystkie zlokalizowane są na parkingu Technicoloru przy ulicy Julianowskiej 65 a, od strony ulicy Dźwiękowej.

na obrazku napis dojazd

 

Na Festyn najlepiej udać się piechotą.

Dojazd możliwy jest autobusami linii L39 oraz 739. Należy wysiąść na przystanku „Srebrnych Świerków.” Dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca  korzystanie z linii L39 jest bezpłatne.

Prosimy o pozostawienie samochodów na ich miejscach postojowych przed domami. Wokół terenu Festynu nie ma miejsc parkingowych.

W pobliżu miejsca Festynu (przy ulicy Cyraneczki, w pobliżu Klubu Kultury) znajduje się stacja Roweru Piaseczyńskiego.

Zapraszamy także do korzystania z hulajnóg elektrycznych Lime. Na czas Festynu została rozszerzona strefa operacyjna Lime o Józefosław.

 

na zdjęciu stacja roweru piaseczyńskiego

 

 

Wyłącznie w czasie Festynu rowery oraz hulajnogi będzie można dodatkowo zaparkować na chodniku na rogu ulic Cyraneczki i Julianowskiej.

 

 

 

na brazku napis imprezy towarzyszące

Festynowi Dni Józefosławia towarzyszy dodatkowe wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie – Filię w Jozefosławiu oraz twórców aplikacji Moja Okolica w dniu 4 czerwca, w godz. 13.00 -19.00.  

Gra terenowa pt.: „W grę wchodzi książka” skierowana do dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat.

Gra to 10 zadań zachęcających do poznawania Józefosławia, z których należy wykonać co najmniej 5, aby otrzymać nagrodę.

Co zrobić aby zagrać?

  1. Zainstaluj bezpłatną aplikację Moja Okolica z App Store (iOS) albo Sklepu Play (Android)
  2. W dniu 4 czerwca (sobota) w godzinach 13.00-19.00, odwiedź i zasubskrybuj wizytówkę Biblioteki w Józefosławiu: „Dni Józefosławia – Gra terenowa”
  3. Oczekuj na komunikaty z zadaniami od aplikacji Moja Okolica
  4. Wykonaj co najmniej 5 zadań
  5. Wyniki zadań przedstaw w Bibliotece w Józefosławiu (ul. Julianowska 67a, I piętro) w dniu 6 czerwca (poniedziałek) w godz. 12.00-19.00
  6. Odbierz nagrodę

Organizacja takiego wydarzenia to wysiłek wielu osób. W tym roku, za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomysł Na Józefosław,  przyłączyli się do nas także wolontariusze. Uczniów z Niepublicznej Prywatnej Szkoły Odkrywców oraz Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Józefosławiu spotkacie w punkcie informacyjnym oraz w strefie dzieci.

 

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwa Policja i Straż Pożarna. Punkt medyczny zlokalizowany jest na terenie Festynu w pobliżu wejścia.

Numery alarmowe

112     Centrum Powiadamiania Ratunkowego

997    Policja

998    Straż Pożarna

999    Pogotowie ratunkowe

 

na obrazku napis przydatne

Na terenie Festynu, w pobliżu sceny czynny będzie namiot organizatorów Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące Festynu.

Poniżej odpowiedzi na niektóre z nich:

P: Czy wstęp jest płatny?

O: Wstęp na Festyn jest bezpłatny. Bezpłatnie będzie można korzystać z dmuchańców.

 

P: Czy będą toalety?

O: Tak. Na terenie Festynu zostanie ustawionych 5 przenośnych toalet. Trzy z nich przy wejściu, jedna w strefie gastronoicznej i jedna przy dmuchańcach.

 

P: Czy ulica Julianowska będzie wyłączona z ruchu?

O: Nie, ruch na jezdni będzie odbywał się bez zmian.

 

P:  Co warto zabrać na Festyn?

O: Zachęcamy do zabrania koca piknikowego, a w piątek  – butów tanecznych. Będzie potańcówka. W przypadku deszczowej soboty – najbardziej przyda się parasol.