Maseczki wielokrotnego użytku dla seniorów w Józefosławiu

Od dzisiaj rozpoczyna się dystrybucja maseczek wielokrotnego użytku dla seniorów zameldowanych na terenie naszej wsi.

W pierwszej turze otrzymaliśmy ponad tysiąc maseczek do kolportażu.

Od czwartku 16 kwietnia wchodzi w życie obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Gmina Piaseczno wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców zakupiła kilkadziesiąt tysięcy maseczek wielorazowego użytku, część z nich została już rozdana. Akcja kontynuowana będzie po świętach.

Akcja przekazywania maseczek naszym mieszkańcom rozpoczęła się w pierwszych dniach kwietnia. – W pierwszej kolejności dotrzeć chcemy do osób po 60 roku życia, którzy najbardziej narażeni są na skutki kontaktu z koronawirusem – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I zastępca burmistrza. – Pierwsze partie rozdaliśmy w akcji ulicznej, na targowisku oraz przy sklepach i aptekach, w godzinach, kiedy zakupy robią seniorzy, teraz zaczynamy dystrybucję bezpośrednio pod adresy, gdzie mieszkają seniorzy – dodaje pani wiceburmistrz.

W akcję przekazywania maseczek mieszkańcom 60 + zaangażowała się Rada Sołecka z Sołtysem oraz Radni Gminy.

Apelujemy do młodszych mieszkańców, aby maseczki, które znajdą w swojej skrzynce czy na ogrodzeniu posesji przekazywać najstarszym domownikom.

Instrukcja dotycząca używania maseczki i jej dezynfekcji przedstawiona jest na ilustracji, ulotka jest też dołączona do każdego zestawu.