Sprzątamy reklamy – ciąg dalszy gminnej akcji

Z przestrzeni publicznej Józefosławia zniknęła przeważająca część banerów reklamowych. To wynik wdrażanej przez Gminę Piaseczno akcji informacyjno-edukacyjnej.

Pojawiają się jednak nadal nowe banery, które szpecą przestrzeń publiczną. Choć akcje reklamowe można prowadzić za pośrednictwem wielu mediów, część przedsiębiorców upiera się przy wykorzystaniu właśnie wielkich płacht wieszanych na płotach.

Dlatego w najbliższym czasie Gmina nasila działania związane z usuwaniem nielegalnych reklam. Ruszył etap inwentaryzacji i znakowania niewłaściwych nośników reklamowych, zwłaszcza banerów, w najważniejszych przestrzeniach publicznych miasta i gminy.

Pracownicy Wydziału Urbanistyki i Architektury wyruszyli w teren w drugiej połowie maja 2023 r., a zakończenie akcji planowane jest w czerwcu br. Działania będą skupiać się na głównych ciągach komunikacyjnych i ulicach w centrach miejscowości.

Jeśli w najbliższym czasie na banerze lub innej formie reklamy dostrzeżecie czerwoną okrągłą naklejkę z napisem „Sprzątamy reklamy”, wiedzcie, że taka forma reklamy jest niedopuszczona przez prawo, konkretnie uchwałę krajobrazową obowiązującą w Gminie Piaseczno.

Na naklejkach znajduje się kod QR, który prowadzi do gminnej strony poświęconej porządkowaniu przestrzeni wizualnej na terenie Gminy.