Dni Józefosławia 7-8-9 czerwca 2024

Zapraszamy serdecznie mieszkańców Józefoslawia, Julianowa i okolic w imieniu własnym jak i organizatorów – Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie na trzecią edycję Dni Józefosławia 2024.

W tym roku Dni Józefosławia odbędą się na terenie Politechniki Warszawskiej przy ul. Ogrodowej 2, gdzie znajduje się Obserwatorium Astronomiczne. Więcej informacji TU.

Politechnika Warszawska czynnie włączy się w Święto naszej miejscowości z czego ogromnie się cieszymy!

W piątek zapraszamy mieszkańcow, zainteresowanych przestrzenią w Józefosławiu na: URBINARIA w Józefosławiu 2024 – „Jaką wartość ma przestrzeń?”

URBINARIA to innowacyjne zajęcia studentów mające charakter warsztatów praktycznych.  Realizowane były w ramach przedmiotu „Teoria urbanistyki i gospodarki przestrzennej na semestrze 4 kierunku studiów „Gospodarka Przestrzenna” na Wydziale Geodezji i Kartografii PW

W roku 2024 duża grupa studentów odbyła „spacer” po Józefosławiu. Zadaniem studentów było zaobserwowanie i analiza konfliktów przestrzennych wynikających z różnych perspektyw uczestników procesów urbanizacji.

Jednym z głównych celów jest określenie wpływu tych konfliktów na wartość przestrzeni.

W ramach Dni Józefosławia studenci zaprezentują wyniki swoich prac i zaproszą zainteresowanych mieszkańców do rozmów i dyskusji.

Prace studenckie nadzoruje i koordynuje bardzo doświadczony wykładowca tj.  Pani dr Małgorzata Havel – architektka, urbanistka i badaczka systemów i instrumentów planowania przestrzennego w Europie.

W piątek w godzinach 16:00-17:00 będzie można zapoznać się z wynikami prac pierwszej grupy studentów.

W sobotę w godz. 15:00-17:00 będzie można poznać wyniki prac kolejnych grup oraz wyłonione zwycięskie prace.

W sobotę na stoiskach wystawienniczych będzie można zasięgnąć informacji o studiowaniu na tej uczelni.