Kwiecień w Sołectwie Józefosław

Kwiecień w Sołectwie to miesiąc intensywnej pracy. Wreszcie mamy wiosnę i ze zdwojoną siłą zajęliśmy się terenem publicznym, by otaczały nas wyłącznie piękne krajobrazy.

Na początek zakwitły narcyzy, żonkile i tulipany, które na wniosek Sołtyski posadzono wzdłuż ulicy Geodetów zaraz po jej remoncie. Wijąca się łąka kwietna jest prawdziwą ozdobą Józefosławia. Zapraszamy mieszkańców z północnej części Józefosławia na spacer majówkowy wzdłuż ulicy Geodetów, od ronda Praw Kobiet do skrzyżowania z ulicą Julianowską.

tulipany i żonkile 

Z okazji Dnia Ziemi zmobilizowaliśmy dużą grupę mieszkańców w ramach akcji „Eco odpowiedzialni za Józefosław”. Wraz deweloperem „JDM Wiemy jak dobrze mieszkać” i przy zaangażowaniu młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Józefosławiu oraz Niepublicznej Podstawowej Szkoły Odkrywców mieszkańcy naszej miejscowości w sobotę 22 kwietnia sprzątali śmieci zalegające wzdłuż dróg Cyraneczki, Ogrodowej, Rekreacyjnej i Przyrodniczej. Zebraliśmy 115 worków odpadów. Dzięki tej akcji nasza wieś jest przyjemniejszym miejscem do życia.

Przy tej okazji zgłosiliśmy kilka napotkanych nielegalnych wysypisk śmieci, w tym przy ulicy XXI wieku.

 

W sobotę 28 maja, zorganizowaliśmy błyskawiczną akcję pielęgnacji zieleni przy Klubie Kultury w Józefosławiu. To miejsce, z którego mieszkańcy chętnie korzystają w sezonie letnim, odnowiliśmy pieląc donice i rabaty, wyrywając chwasty. Urodzone ogrodniczki i ogrodnicy mieli okazję podziałać także na gminnym terenie wspólnym, a nie tylko we własnych ogródkach.

Kwiecień to także miesiąc przygotowań do Festynu Dni Józefosławia, do udziału w którym już teraz Państwa zapraszamy. Tak jak w ubiegłym roku planujemy wspaniałe koncerty, występy lokalnych klubów sportowych i tanecznych, stoiska wystawców z wyrobami rękodzielniczymi oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Nie zabraknie także foodtrucków („pasibusów”, „żarłojazdów” „szamochodów” „papumobili” „jadłowozów”), które w ubiegłym roku cieszyły się Państwa uznaniem.

Dzięki naszym wysiłkom i współpracy z Wydziałem utrzymania infrastruktury i transportu publicznego, firmy zatrudnione przez urząd Gminy zabrały się za solidne sprzątanie ulic, chodników i parkingów oraz przycinanie krzewów i gałęzi drzew oraz pielenie zieleni publicznej.

W najbliższym czasie zostanie wymieniony piasek w piaskownicy w parku przy ulicy Ogrodowej i odnowione tablice ogłoszeniowe przy głównych drogach. Zgłosiliśmy także propozycje nasadzeń krzewów przy rondzie Wilanowska. Zwróciliśmy się z prośbą o odnowienie pasów drogowych i oznaczeń ścieżek rowerowych w jezdniach oraz konieczność renowacji wybranych ławek i koszy na śmieci.

Zapraszamy Państwa do udziału w naszych kolejnych akcjach, o których informujemy na bieżąco na stronie Sołectwa Józefosław na Facebooku. Zachęcamy także do sąsiedzkiej czujności i interweniowania w przypadku napotkania jakichkolwiek nieprawidłowości na terenie publicznym: dziur w drodze, brakujących koszy na śmieci, zniszczonych ławek, zaniedbanej zieleni, awarii oświetlenia ulicznego, lokalnych podtopień czy zepsutych urządzeń na placu zabaw.

Zauważone nieprawidłowości najszybciej można zgłosić za pośrednictwem aplikacji Mobile Alert (dostępnej na Android i iOS).